Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL K čemu se používají domovní vypínače?
Advertisment
 

K čemu se používají domovní vypínače?

K čemu jsou určeny a naopak k čemu nikoliv? Opravují se poškozené domovní vypínače? Nebo co s nimi pokud fungují špatně?

Domovní vypínače zapínají a vypínají zejména obvody se světelnými zdroji. Častým používáním se opotřebovávají. Poškozený vypínač se neopravuje ale vyměňuje za nový. Před výměnou poškozeného vypínače je důležité vypnout příslušný obvod předřazeným jističem (u starých elektroinstalací pojistkou).

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Lze jeden schodišťový vypínač nahradit bezdrátovým? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné vypínač 5b použiť ako 6 a 1? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou náhradu zvolit za schodišťový spínače K15? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Lze vypínač nahradit za USB zásuvku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit ovládání světel schodiště pokud chybí kabel CYKY-O? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakého výrobce zvolit pro zásuvky a vypínače? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký vypínač lze použít na stěnu venku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohou být v krabici dráty Al a Cu spojené čokoládou? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak přepojit 6+6 dvojitý schodišťový vypínač na stmívač DR2-SD? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaké je správné zapojení schodištáku se 2 přepínači a 2 světly? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jde přehodit orientační kontrolku na vypínači firmy Schneider? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Existuje dvojitý přepínač s aretací a bez aretace v jednom? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit paralelně dva vypínače čerpadla? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Nakreslíte mi prosím schéma řazení vypínačů 6+5B+5B+6 pro tři žárovky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaké barvy vodičů mohu použít pro zapojení schodistového vypínače? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Víte o vypínači, ideálně na stěnu, který vypíná/spíná N/L ve správném pořadí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak připojím ventilátor na dva nezávislé vypínače? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Existuje kombinace vypínačů 6+1? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Víte už o nové řadě vypínačů ABB Levit? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze mít ve vypínači 6+6 vodiče různých rozvaděčů? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaké má číslo sériový křížový vypínač? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit spínače řazení 6? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit vypínač světla s třemi vodiči? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký je rozdíl ve vypínači mezi černým a hnědým vodičem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Máte nějaké reference na vypínače a zásuvky LEGRAND Niloé? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít původní zásuvky a vypínače do nové elektroinstalace? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit vypínače s orientačními doutnavkami? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kde seženu spínač k vrtačce? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Ako spojiť prepinač 5A a 6? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Akým káblom pripojiť svetelný spínač SOU-3, keď chcem spínať slaboprúdový obvod? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kde sehnat 2 polovy vypinac na kabel? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Neznáte elektronický lustrový přepinač ,,LP1,,? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Moze prudovy chranic nahradit vypinac? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Existuje jiná kontrola rosvícení na WC než doutnavkou ve vypínači? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít vypínač 3F s doutnavkou k připojení trouby kombinovaného sporáku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Existuje vypínač, ktorý sa môže namontovať na drevený podklad? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
ABB: Představil vypínač NEOmylně svůj! (ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL)
Mohu zapojit schodišťové vypínače tímto způsobem (obrázek)? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jak nahradit klasický vypínač bezdrátovým? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Poradíte mi s vypínačom do dreveného obkladu saunovej kabíny? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kde sehnat spínač, který je na fotce? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Postačí mezi "schodišťáky" třížilové propojení? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Proč je napětí 100 V mezi kontakty schodišťového a křížového vypínače ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Zvládnu vyměnit vypínače sama? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký stupeň krytí musí splňovat venkovní vypínače a zásuvky na zdi domu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaké je zapojení tří vypínačů na schodišti? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je pravda, že musí dle nové EN schodišťové osvětlení svítit i přes den? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Jak prodloužit svit osvětlení na schodišťovém automatu? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jak zapojit ctyri vypinace do schodistoveho zapojeni? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Existuje něco takového jako schodišťový stmívač? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :