Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod PORUCHY, ÚDRŽBA, OPRAVY Základní hledání závady
Advertisment
 

Základní hledání závady

Než zvednete telefon a přivoláte pomoc elektrikáře, prověřte několik skutečností. Ušetříte peníze! A možná nikoho volat nebudete.

U správně provedené instalace a při používání bezpečných spotřebičů se vypínání obvodů často neděje. Ale pokud vaše instalace pamatuje nedávný socialismus, vězte, že se mohou dít různé věci. Není to o tom, že by tehdy nebyla udělána kvalitně, ale zub času vykoná na izolaci a spojích své. Pokud nemáte osobního rodinného elektrikáře, který prováděl pravidelnou údržbu, pak lze očekávat spoustu překvapení.

 

Co se stává nejčastěji?

  • Vypadne jistič
  • Vypadne proudový chránič
  • Byt je bez napětí a nevypadne nic

 

Pokud opravdu nesvítí celá ulice, můžete jít bezstarosti spát. Vy s tím nic neuděláte. Svou možnou stížností nic neurychlíte. Samozřejmě můžete volat na energetiku, ta ovšem má informace rychleji a tak buďte v klidu, že by si dodavatel energie nevšiml, že ten na kom dobře vydělává, nemohl utrácet.

Tuto radu se naučte zpaměti.
Až úplně zhasnete, těžko ji budete na internetu hledat ...

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Není chybou připojení PEN vodiče na N sběrnici i přes to, že vše funguje? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Jak opravit přerušený vodič v topné rohoži? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jak ověřit instalovanou topnou rohož pokud na ní naměřím 0 ohm? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Jak zapojit podlahový konvektor bez termostatu? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Proč dostávám ránu z různých častí bytu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč dostávám ránu z různých častí bytu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč se u proudového chrániče upálil N vodič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co se děje pokud doma mezi L2-L3 naměřím pouze 132V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co způsobuje "drnčící" jistič v rozvaděči? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaká může být příčina nefunkční zásuvky poslední v řadě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co způsobuje a jak opravit praskání a jiskření v jističi, či pojistkách? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč elektrická trouba sporák funguje pouze při odpojeném plynovém potrubí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohl ulomený N vodič u elektroměru způsobit přítomnost 400V proti zemi na L i N? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč se po zapnutí TV spálí pojistka? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Čím může být způsobený nefunkční pravotočivý chod vrtačky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou maximální velikost může mít napětí v panelovém bytě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč se 1F motor občas nerozběhne a bzučí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je běžné když vysavač rozpálí zásuvku na 70°C? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč je v zásuvkách napětí, když mám zapnutý pouze proudový chránič bez jističe? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč tři zásuvky jdou a jedna neutáhne cirkulárku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak odstranit blikání světla po zapnutí trouby? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč je fáze na kolíku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč mi trafíčko z televize vyhazuje jistič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč se z ničeho nic přepaluje pojistka? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký může bý důvod propálení transformátora v kotli? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proc termostat na plynovy kotel pouze přepíná programy a na tlačítka nereaguje? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co může způsobit pruhy na monitoru? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč je malé napětí v zásuvce? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co dokáže udělat stříkací pistolka se zásuvkou v rukou šílence? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak odrušit střídavou cívku u relé? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč dochází k vypnutí elektroniky lednice? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč zásuvka nefunguje, ale doutnavka fázovky svítí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký je problém, když při sepnutí cvaká něco ve skříni stále dokola? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co způsobilo zničení napájecích zdrojů a příp. jak? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč toroidní trafo pro osvětlení vyhazuje jistič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kde hledat chybu při probíjení set-top-boxu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč u halogenu odchází trubice? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Může starý jistič nenadále přerušovat obvod? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaká závada přichází v úvahu, když na vypnutém sporáku svítí oranžová kontrolka? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co se zasuvkovym obvodem, ktery po opetovnem zapnuti jistice je bez napeti? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co spravit s led reflektorom 10W aby neblikal pri vypnutom vypinaci? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kde je problém když 1f motor mění směr otáčení nebo se vůbec nerozběhne? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co zpusobuje ruseni TV a praskani v reproduktorech pri vypnuti svetel? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co zpusobuje ruseni TV a praskani v reproduktorech pri vypnuti svetel? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak může halogenka prasknout tak, že zničí lustr? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Může se zprovoznit již vyschlá zásuvka po havarii kdy vytékala voda? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč se u všech svítidel v paneláku ovládaných IR čidly objevuje napětí na N ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč je v zásuvce při mĕření napĕtí 20V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak odstranit tikání relátek invertérů ve svítidlech? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je v poriadku, keď sa stmievateľná lampa po výpadku napájania naplno rozsvieti? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Z jakých příčin může vyhořet hlavní jistič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Ako zamedziť rušeniu TV signálu pri zapínaní kotla? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co může být příčinou toho, že mi lustr stále svítí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč po vypnutí proudového chrániče naměřím na všech jističích 390-404V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč bručí stropní svítidlo na halogenové žárovky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kdy se objeví združené napätie v zásuvke? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč světelné led pásky nesvítí ale blikají? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč mi při výměně halogenové žárovky 12V za žárovku 12 LED světlo bzučí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč mi zabrzdění motoru v elektrických nůžkách na živý plot vybavuje pojistky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakým způsobem najít vadu na topném kabelu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč mi po zapnutí lustru nesvítí žárovka a na PEN se objeví napětí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak odstranit problikávání žárovky se střídavým přepínačem bez doutnavky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč zářivka po vypnutí bliká? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč led osvětlení s pohybovým vypinačem při vypnutí bliká? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Při výměně elektroměru vyhořely přístroje v bytě, jak pokračovat? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč při zapojení nové el. trouby na vedení okamžitě vybaví chránič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co může způsobovat pohasínání světel při zapnutí spotřebiče? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Může zkrat vánočního osvětlení poškodit el. instalaci nebo připojené spotřebiče? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak odstranit nepatrné brnění venkovního světla? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak odstranit občasný výpadek proudového chrániče po zhasnutí světel? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je špatně když naměřím v zásuvce mezi svorkami N a L 233V a mezi N a PE 21V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Nefunguji zasuvky umistene "dole" v panelovem dome. Co s tim? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč mi bzučí zářivka? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč se po vypnutí prúdového chrániča sa objaví L na N? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jak snížit v rozvaděči počet stykačů pro topné okruhy? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Proč kterýkoliv spotřebič vyhazuje proudový chránič? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jakého zvolit výrobce podlahového topení? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Jak zapojit mramorové topné panely? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký mám pořídit tichý stykač k podlahovému topení? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Kolik potřebuji stykačů ke spínání okruhů podlahového topení? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Proč dokola hoří pojistka na jedné fázi? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jak vyhrivat svod kondenzátu z kotle v delce cca 3,5bm? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Všeobecně o tepelných elektrospotřebičích (ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL)
Co by se mohlo stat, pokud se přeruší vodič PEN? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Kam umístit proudový chránič na podlahové topení? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co se zvuky o vysoké frekvenci z elektroinstalace? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Může špatné uzemnění za rozpadené mosazné díly? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jak opravit bzučící jistič? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Když mi svítí doutnavka na ochranném kolíku, není zásuvka zapojena špatně? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :