Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod PORUCHY, ÚDRŽBA, OPRAVY Oprava poškozené šňůry spotřebiče
Advertisment
 

Oprava poškozené šňůry spotřebiče

Zjistíte-li u spotřebiče poškozenou šňůru, pak je určitě dobrý záměr ji vyměnit. K čemu bych zavolala elektrikáře a nač si troufnu sama?

Jeden, dva dráty, to zvládnu sama ...
... říkala spolužačka, chvíli před tím, než rozšroubovala žehličku. Pak zjistila, že v nové šňůře jsou pouze dva vodiče, navíc jiných barev. Pak teprve sáhla po telefonu. Přítel elektrikář jí nabídl, že jí to raději zapojí, ať tedy hned přijede. Cestou k němu poztrácela několik součástí a dopadlo to novou žehličkou.

Napojování je nonsens!

Na myšlenku, že byste kabel v místě ustřihli a napojili novým, zapomeňte! Žijete ve 21. století a tyto informace čtete na internetu. Pak se nechtějte chovat jako prarodiče, kteří si předávali zkušenosti z generace na generaci.

Oprava přívodního kabelu
je patrně již přežitkem. Přívodní kabely se již prodávají v každém supermarketu jako rohlíky. Jen zvolit ten správný!

Kolik druhů šňůr potkám v obchodě?
V domácnostech existují tři typy spotřebičů, muž mi zde našeptává, že třída I., II. a III.. Odborné terminologii nerozumím, tedy to řeknu po svém.  Záleží na typu konstrukce izolace a velikosti napětí ve voltech, kterým spotřebič napájíme. Podle těchto tří typů nalezneme ekvivalentní tři typy přívodních pohyblivých přívodů.

Co je to FLEXO?
Za tímto známým termínem se skrývá typ vidlice nebo zásuvky na konci pohyblivého přívodu. Flexo je zásuvka nebo vidlice nerozebítatelně zalitá do stejné izolační hmoty jako samotný kabel. Vyznačuje se dlouhou životností a větší bezpečností.

S čím si nebudu vědět rady?
Spotřebič se šrouby s inbusouvou (slengově imbusovou) nebo torxovou hlavou jsou prvním znamením, že se v tom nemám rýpat. Také bych měla brát na zřetel, zda spotřebič, který chci otevřít, neztratí záruku.

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Jak by vyměnil vypínač hodinový manžel? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaká je obvyklá cena za přemístění rozvaděče z chodby domu do bytu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak vyřešit renovaci 30ks rozvaděčových dvířek v bytovém domě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak opravit porušený zásuvkový vodič pod vypínačem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Opravovat ustřihané vodiče nebo natahovat celé znovu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Pomůže poruše elektromotoru jen výměna kondenzátoru? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu si sám vyměnit ložiska v motoru cirkulárky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak vhodně vyřešit špatně zvolený typ kabelu aniž bychom znovu sekali do zdi? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co hrozí, když jsem dal Wago svorky přímo do zdi bez krabice? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Co vše může poškodit záměna N za L2 na přívodu objektu? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Co lze všechno opravit? (PORUCHY, ÚDRŽBA, OPRAVY)
Všechno zhaslo! (OPRAVY)
Co si počít s navrtaným PE vodičem? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Kolik může stát oprava indukční varné desky? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Kde hledat chybu ve starem 380V rozvodu RD? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jak opravit poškozený kabel někde pod omítkou? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Je potrebny ochranny nulovy vodic k ponornemu cerpadlu ? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Kdo opraví elektrocentrálu? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Co dělat, když dělá elektrikář něco jiného, než druhý? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Jak vyzkoušet 1fáz motor pračky? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :