Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod MONTÁŽE, REALIZACE, INSTALACE Práce s kabely Jak má vypadat vodič pod šroubkem?
Advertisment
 

Jak má vypadat vodič pod šroubkem?

Z které strany se připojuje? Mohu udělat očko? Je dobré mít pod jednou hlavou šroubu více vodičů? Existuje lepší řešení?

 Toto je rada především pro mou sousedku Jiřinu. Řekla bych, že každý intuitivně pochopí, že při upevnění vodiče pod hlavu šroubu zvolí stranu po směru utahování. To tedy znamená, že zleva. Protože se šroub utahuje po směru hodinových ručiček doprava.

Sousedka mi jednou ukazovala, že zapojení zásuvky zvládne i "hloupé děcko". Barvy vodičů úpěšně opsala z vedlejší zásuvky. Jen si nepovšimla, z které strany se připojují.

Pokud by alespoň byla pod hlavou šroubu podložka, tak neřeknu. Ona však přes veškerou snahu hlavy šroubu vypudit vodič ven, ho tam dostala.

Na očka jsem se ptala manžela. Očka na vodičích jsou přežitkem. Odizolovat se má nezbytný kus izolace cca 8mm. Vsunout pod hlavu šroubu a utáhnout.

Pokud se nechcete trápit se šrouby použijte bezšroubovou technologii. Je to snazší a jistější. Cena je možná nepatrně vyšší, ale za tu jistotu to stojí.

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Mohu si sám zapojit solarní systém na ohřev TUV? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak pomoci elektrikáři? (MONTÁŽE, REALIZACE, INSTALACE)
Jak se při vrtání do zdi vyhnout elektrice? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Mohu provést rozvody v novostavbě RD svépomocí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Musí hlavní jistič měření měnit pouze odborná "autorizovaná" firma? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou potřebuji vyhlášku pro zapojování elektrospotřebičů? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Mohu si natáhnout dráty na světla, zásuvky sám a elektrikář zapojí zbytek? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Povrchová montáž vodičů a kabelů (PLÁNOVÁNÍ, PROJEKTY, NÁVRHY)
Co musim splňovat k instalaci kabelu automatického zavírání brany? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :