Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod MONTÁŽE, REALIZACE, INSTALACE Jak pomoci elektrikáři?
Advertisment
 

Jak pomoci elektrikáři?

Jak pomoci elektrikáři? Mohu něčím pomoci elektrikáři tak, abych to uspíšila a popřípadě abych i nějakou korunu ušetřila?

Jak může spotřebitel pomoci elektrikáři?

  • může vysekat předem nakreslené drážky ( pokud se udělají špatně ...)
  • uložení kabelů (také mohou být špatně zvolené počty vodičů a průřez)

 

Nebo třeba jít bokem a moc nezavazet!

Někdy opravdu méně znamená více.
Jednou přišel manžel z práce pozdě večer a hrozně nadával. Dělal instalaci rodinného domu. Nakoupil materiál a připravil si práci tak, že chtěl zapojit všechny zásuvky vypínače. Toho dne přišel na staveniště a vše bylo zapojeno. Bohužel vše, až na výjimky zcela špatně.

Co se stalo?
Tchán investora je totiž bývalý "universální" řemeslník, který jakože rozumí všemu. A jak jsem pochopila, to co zapojil se rovnalo roku cca 1960-1970. Navíc všechny zbylé vodiče (co on již nepotřeboval) vycvaknul. Zásuvky a vypínače byly zapojeny s velkou otcovskou láskou ke svým dětem. Aby ušetřili za čas elektrikáře.

A tak manžel vše vytrhal a to, co již měl on nataženo, musel natáhnout znovu.

Tedy s čím můžeme pomoci elektrikáři?
Pokud chceme stavbu urychlit nebo třeba i ušetřit na ceně?

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Mohu si sám zapojit solarní systém na ohřev TUV? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak se při vrtání do zdi vyhnout elektrice? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Mohu provést rozvody v novostavbě RD svépomocí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Musí hlavní jistič měření měnit pouze odborná "autorizovaná" firma? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou potřebuji vyhlášku pro zapojování elektrospotřebičů? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Mohu si natáhnout dráty na světla, zásuvky sám a elektrikář zapojí zbytek? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Povrchová montáž vodičů a kabelů (PLÁNOVÁNÍ, PROJEKTY, NÁVRHY)
Co musim splňovat k instalaci kabelu automatického zavírání brany? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :