Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL Zabezpečovací systémy a snímače reagující na pohyb
Advertisment
 

Zabezpečovací systémy a snímače reagující na pohyb

Jaké možnosti zabezpečovacích systémů jsou v dnešní době k dispozici na trhu? Co očekávate od bezpečnostního systému? Nečekaným návštěvám se dá předejít ...

 

 

V dnešní době se nabízí opravdu široký sortiment možností, jak zabezpečit objekt. Na začátku je důležité si uvědomit, co přesně od zabezpečovacího systému očekáváme. Různým nečekaným návštěvám a jiným záškodnickým akcím se dá efektivně předejít.

 

 

Jednou z možností je klasický alarm, který je napojen přímo na policii nebo bezpečnostní službu. V případě že některé z nainstalovaných čidel zachytí pohyb, zpustí se alarm. Z vlastní zkušenosti však vím, že mnoho poplachů bývá falešných. Čidlo může zachytit nečekanou návštěvu, ale pokud má čtyři nohy, nebo křídla, je zásah bezpečnostních složek poměrně zbytečný.Při kompletním zabezpečení se neobejdeme bez ústředny EZS (elektronického zabezpečovacího systému). Do této ústředny vede kompletní kabeláž od jednotlivých snímačů. Ústředna vyvolá poplach, při aktivaci jednoho nebo více snímačů.

 

 

EZS se aktivuje i deaktivuje klávesnicí s displejem, většinou zadáním bezpečnostního kódu.


Kromě snímačů pohybu dále můžou přijít vhod snímače pro indikaci otevření oken, dveří, brány. Snímači mohou být např. různé kontaktní prvky, například okenní magnetické kontakty zabudované do okenních rámů, kontakty dveřních zámků s vazbou na mechanismus zámku a jiné.

 

Další možností může být instalace kamerového systému. Ve firmách, obchodech a rozsáhlejších objektech vítaný pomocník všech hlídačů.

 

 

 

Spínače reagující na pohybující se osoby našly uplatnění nejen v bezpečnosti, ale i v obyčejných elektroinstalacích.

 
Pokud chcete poradit s výběrem, máte možnost obrátit se na uvedené odborníky.

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Mohu nastražit na zloděje v zabezpečení garáže dostupných 230V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Od jakého výrobce preferujete domovní zabezpečovací systémy? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Ako zapojit viacerych pohybovych senzorov na jedno zariadenie? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)