Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL Proudový chránič a jistič dohromady
Advertisment
 

Proudový chránič a jistič dohromady

Pokud hledáte nějakou instantní ochranu proti požáru a úrazem elektrickým proudem, pak je možné využít tohoto kombinovaného přístroje. Zcela určitě jej oceníte zvláště v případech, kdy máte málo místa pro umístění. Zapojení není složité, musíte ovšem vědět mnoho informací abyste měli jistotu, že přístroj bude chránit tak, jak to popisuje výrobce ...

V regálech ovchodů nalezneme samostatné proudové chrániče i jističe. Proudové chrániče nás ochrání před úrazem a jističe před požárem. Za takový přístroj zaplatíte sice vyšší částku, zajistíte si však jistotu v malé krabičce.

A navíc úspoříte místo v rozvodnicích a rozváděčích, což může vést i k použití rozměrově menších rozvodnic. V bytových instalacích zpravidla postačí jeden společný proudový chránič se jmenovitým vybavovacím poruchovým proudem 30mA, ovšem s ohledem na přepěťové ochrany by měl být se zpožděním 10ms nebo lépe 30ms. Ve větších objektech již bude nutné použití i několika proudových chráničů. Nejvýhodnější je potom použití jednoho společného selektivního proudového chrániče (se zpožděním 30ms) s vybavovacím poruchovým proudem 300mA. Tím se zabezpečí ochrana objektu proti požáru. V dalších obvodech (postačí jen v obvodech zabezpečujících dodávku elektrické energie do koupelen, bazénů, saun, k venkovním zásuvkám, k zásuvkám v kuchyních, domácích dílnách apod.) se použije dvoupólových nebo čtyřpólových proudových chráničů s vybavovacím poruchovým proudem 30mA.

A kam se hodí tyto přístroje?
My s ním chráníme obvody v kůlně, na terase a v dílně. Díky tomu, že můj táta občas zapojí svou probíjející vrtačku, vím, že tento chráničojistič opravdu funguje.

Nechte si poradit odborníky jak tento přístroj použít!

Více informací z oblasti naleznete zde ...

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Jde použít jistič pro stejnosměrný proud do obvodů střídavého proudu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu použít jističe MITSUBISHI? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč je kabel silnější než drátek v pojistce? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč nevybaví proudový chránič když dostanu ránu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jsou klasické proudové chrániče i včetně jištění? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Za jakých podmínek lze nahradit pojistky jističemi? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Ako istiť 3 3-fázové obvody jedným prúdovým chráničom? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Vydrží proudový chránič časté ruční vypínání? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč nemusí být proudový chránič na elektrickou troubu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Chápem správne ako funguje prúdový chránič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Koľko 16A a 10A ističov prípadne 20A ističov na 3f napojiť v dome? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak volit efektivní počet chráničů v rodinném domě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký zvolit proudový chránič pro síť TN-C? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký typ jističe zvolit pro tunelovou vrtačku 180kW a jakou proudovou ochranu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou charakteristiku jističe používat v bytové istalaci? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Prečo sa nesmie použít prúdový chránič použiť v sieti TN-C ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak správně naprojektovat proudové chrániče pro rodinný dům? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít jeden chránič pro dvě rozvodnice? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou zvolit hodnotu hlavního jističe místo starého J7K 35A? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou velikost pojistky volit z velikosti hlavního jističe v rozvaděči? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze bez změny kabelového vedení zvýšit hodnotu hl.jističe? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné použít jeden proudový chránič pro celý dům? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký zvolit jistič pro 3f. motor 1,5kW? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Můzete mi nekdo vysvětlit princip chrániče a jističe? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu jistit 3 ks 3fazovych 32A zasuvek jedním jisticem 32A nebo 25A? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Potřebuji k revizi proudový jistič do koupelny na světla? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Instalovat najskôr prúdový chránič, alebo istič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Instalovat najskôr prúdový chránič, alebo istič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak namontovat jističe na starou šedivou rozvodnou desku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Daji se jistit dvě 16A zasuvky (pětikolik 400V) jedním jističem 32A? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co vybaví dříve 16A jistič s vyp. char. B nebo 2A s vyp. charakteristikou C? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu jistit topné panely a podlahové topení společným jističem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co znamená údaj na proudovém chrániči 30mA? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít chranic 16A a pred nim 16A istic? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít chranic 16A a pred nim 16A istic? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné mít společný jistič pro vnitřní a venkovní spotřebiče? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné na proudový chránič připojit pět okruhů? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Opravdu potřebuji speciální jistič na multifunkční troubu??? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak funguje 4 - pólový proudový chránič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaky zvolit proudovy chranic pri rekonstrukci el. v byte.? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :