Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod PLÁNOVÁNÍ, PROJEKTY, NÁVRHY Úspora na chráničích se nevyplácí!
Advertisment
 

Úspora na chráničích se nevyplácí!

Drsná ukázka případu, kdy dívka doplatila na neinstalovaný proudový chránič. Opravdu je nutné aby někdo zemřel, aby druzí pochopili, k čemu je potřebný tento přístroj?

Krátký, smutný videosnímek představuje mladou zamilovanou dvojici.

Ta žije naprosto běžným zamilovaným životem, v kterém existuje mnoho životních nebezpečí. Ne vždy o nich víme.

Tento příběh ukazuje na případ, kdy nebyl v elektroinstalaci použit proudový chránič. Spotřebitel zapojil radiopřijímač do sítě nn pomocí prodlužovacího přívodu a navíc jej umístil přímo na vanu.....

Dvacetiletá Brigit byla studentkou filozofie. Byla velice atraktivní a komunikativní dívka.

Ráda se koupala ve vaně horké vody s přísadami aromatických solí. Pro naprostou pohodu si pouštěla zvukovou kulisu.

Nečekaně přichází její snoubenec Fredy, který se vrátil z práce dříve a chystal se do vany také.
Protože Brigit měla ráda nečekané události, přizvala Fredyho k sobě do vany.....

 !!!!

Souhra nešťastných náhod.......
Protože v této domácnosti nebyl instalován proudový chránič, Brigit zemřela. Nemohla tak zachránit Fredyho, který upadl na hlavu a zemřel v bezvědomí o dvě hodiny po Brigit.

Toto je smutná ukázka pro ty, kteří netuší k čemu je dobrý proudový chránič. I přes to, že byl radiopřijímač ve dvojité izolaci, měla Brigit smůlu.

Sledujte tento příběh zde!

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Proč nevybaví proudový chránič když dostanu ránu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jsou klasické proudové chrániče i včetně jištění? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Ako istiť 3 3-fázové obvody jedným prúdovým chráničom? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Vydrží proudový chránič časté ruční vypínání? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč nemusí být proudový chránič na elektrickou troubu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Chápem správne ako funguje prúdový chránič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak volit efektivní počet chráničů v rodinném domě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký zvolit proudový chránič pro síť TN-C? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Prečo sa nesmie použít prúdový chránič použiť v sieti TN-C ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak správně naprojektovat proudové chrániče pro rodinný dům? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít jeden chránič pro dvě rozvodnice? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné použít jeden proudový chránič pro celý dům? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Můzete mi nekdo vysvětlit princip chrániče a jističe? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Potřebuji k revizi proudový jistič do koupelny na světla? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Instalovat najskôr prúdový chránič, alebo istič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co znamená údaj na proudovém chrániči 30mA? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít chranic 16A a pred nim 16A istic? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné na proudový chránič připojit pět okruhů? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak funguje 4 - pólový proudový chránič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaky zvolit proudovy chranic pri rekonstrukci el. v byte.? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :