Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod DOMOVNÍ PŘÍPOJKY, PŘIPOJENÍ Zedníci chtějí pro míchačku jinou vidlici, co s tím?
Advertisment
 

Zedníci chtějí pro míchačku jinou vidlici, co s tím?

Přišli zedníci se svou míchačkou. Naše instalace byla bohužel příliš moderní. Jejich stará vidlice, podobná černé hrušce, se nehodila do žádné naší třífázové zásuvky. A co teď?

Přijeli dva šikovní zedníci. Byla jsem však ráda, že jsem je sehnala. Protože v opačném případě bych musela absolvovat nějaký rychlokurz ruštiny. Ruštiny proto, že vysvětlit Ukrajinci, jak má postavit zeď, je problém. Ale zpět k vidlicím ...

Řemeslníci přijeli vybavení téměř dokonale. Až na tu vidlici, která, jak se později ukázalo, byla v každém starším stavení. Manžel byl na montážích 250km daleko a nezvedal mi mobil. Co nyní?

Jeden zedník navrhoval sehnat upravenou redukci a druhý demontování vidlice a odlišné zásuvky a spojit vodiče. Byla jsem pro první variantu, druhá mi připadala šílená. Jeden ze zedníků však neviděl problém. Pojala jsem nedůvěru v nějaké přechodky, zvláště když mě ujišťoval ten téměř bezzubý odborník na maltu :-)

Co když bude přechodka zapojená špatně?
Budou tu lítat jističe a pojistky až na sloupě a muž mě pak zabije .... pomyslela jsem si a zkusila volat dalšího elektrikáře. Jen je nenech sahat na vaši instalaci ... radil mi manželův spolužák. Ať si porýpou svou keramickou hrušku jak chtějí. Ty jsi povinna jim poskytnout možnost připojení do sítě nízkého napětí. Jejich povinnost je mít kompatibilní koncovku a zařízení.

Jak mi poradil, tak jsem řekla.  Mladší zedník odjel  do stavebního  marketu  a vrátil se vyzbrojen novou vidlicí a informacemi. I přes to, že není oprávněn pracovat na elektrických zařízeních, vidlici vyměnil. Já byla manželovým spolužákem ubezpečena, že mě jeho případné špatné zapojení nijak neohrozí. I když jsem věděla, že míchačka je zapojena neoprávněnou osobou, sama jsem neměla žádné právo vyžadovat jinou možnost.

Co však dělat, když zedník má vidlici 16A a my máme zásuvku 32A?

 

Nenechte se dodavatelem přemluvit k zásahu do elektrického zařízení! Jeho poviností je pracovat s ověřeným zařízením za které odpovídá on! Nechte své dodavatele zvolit své řešení. Buďte nablízku s možností volání záchranky a hasičů.

Prohledejte níže uvedené diskuse! Všechna řešení se již probírala, stačí nalézt tu svou variantu.

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Jak vzít ze 400V/16A potřebných 230V/32A? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jakého výrobce zvolit pro zásuvky a vypínače? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kde je v třífázové zásuvce 230V a kde 400V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jsou zásuvky typu Schuko bezpečné pro použití u CZ domácích spotřebičů? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jde vyměnit kryt zásuvky a krabice pro věneček? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou zvolit venkovní zásuvka 230V pro domácí použití s dětmi? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Doporučili byste k montáži noname zásuvky z Polska? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze zásuvku s bezšroubovými svorkami nějak použít u starší elektroinstalace? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Nepoznate zasuvku 230 V pod vodu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze omývat podlahovou krabici IP20 mokrým hadrem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít původní zásuvky a vypínače do nové elektroinstalace? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Odpojujete ze zásuvky spotřebiče při odchodu z domu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Proč máme u domovních zásuvek ochranný kolík? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze dodatečně přizemnit zásuvkový obvod? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu připojit zásuvku z průběžné krabice nižším průřezem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je akceptovateľné napájanie zásuvky z dvoch strán dvojžilovým káblom ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak a kam správně nainstalovat elektroinstalační kanál? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu použít na zahradu zásuvku v krytí IP44? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak je to barvami žil a s třífázovým napětím? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Existuje neaky sposob urobenia 3 fazovej zasuvky z jednej fazy ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak připojit vrtačku (či jiné el. zařízení) v půdních prostorech? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jak napojím nový třívodičový rozvod na starý dvouvodičový? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu u zapojení prodlužovacího kabelu s redukcí z 5/4 kolík nezapojit modrý? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak rozdělit všechny okruhy elektroinstalace mezi 3 fáze? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu připojit jednu zásuvku z třífázového obvodu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze do stěny ze sádrokartonu zapojit zásuvky a vypínače bez instal. krabice? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kolik mohu napojit dvojitych zasuvek do zasuvkoveho okruhu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký stupeň krytí musí splňovat venkovní vypínače a zásuvky na zdi domu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu připojit připojit zásuvky na světelný okruh osvětleného sportoviště? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit 230V z 400V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jsou v ČR schváleny tzv. schuko zásuvky? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Jak byste mi poradili rozfázovat zásuvky na elektrospotřebiče? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak ovládat zásuvku bez nějakých stavebních úprav? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak připojit staré 4 kolíkové 3f zásuvky na proudový chránič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kolik zásuvek 32A (400V) může být na jednom jističi? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze dvoužilový okruh doplnit dodatečně jednou žílou na třížilový? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu přidat další zásuvku do stávajícího rozvodu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Pohled do historie třífázové zásuvky (ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL)
Označují se jednozásuvky v plánu jinak, než dvojzásuvky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu použít vidlici namísto zásuvky? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Jak připojit zásuvky pro použití na zahradě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :