Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL Ochrana proti přepětí ve sdělovacích rozvodech
Advertisment
 

Ochrana proti přepětí ve sdělovacích rozvodech

Byla již zmínka o tom, že škodlivá přepětí se mohou naindukovat z jakýchkoli jiných vedení na libovolná jiná vedení a po nich se mohou libovolnými směry šířit mnohdy i na velké vzdálenosti. Nezávisí na tom, zda se jedná o přepětí atmosférického nebo jiného původu (spouštění velkých spotřebičů, zkraty v silových instalacích). Pokud je náročné ...

Byla již zmínka o tom, že škodlivá přepětí se mohou naindukovat z jakýchkoli jiných vedení na libovolná jiná vedení a po nich se mohou libovolnými směry šířit mnohdy i na velké vzdálenosti. Nezávisí na tom, zda se jedná o přepětí atmosférického nebo jiného původu (spouštění velkých spotřebičů, zkraty v silových instalacích). Pokud je náročné elektronické zařízení závislé pouze na síťovém napájení, pak pro jeho ochranu před škodlivými účinky postačí silová zásuvka s příslušným ochranným prvkem. Vstupuje-li však do něj i sdělovací vedení, nelze vyloučit nebezpečí poškození přepětím přicházejícím právě po tomto vedení. Dokonalá ochrana elektronických zařízení proto vyžaduje vložení přepěťových ochran do všech vstupů, tedy i do sdělovacích. Proto jsou na trh dodávány i různé typy sdělovacích zásuvek s vestavěnými přepěťovými ochranami. Druhou variantou je přepěťový modul pro montáž do elektroinstalační krabice, pro překrytí krycím víčkem v designu ostatních přístrojů nebo pro montáž do elektroinstalačních kanálů. S ohledem na mnohdy zcela nepatrné provozní napětí sdělovacího okruhu nepřipadá v úvahu možnost vybavení ochrany signalizační LED diodou. Pro svedení nebezpečných přepětí na zem musí být do příslušných krabic přiveden ochranný vodič silové elektrické instalace.

Více informací z oblasti naleznete zde ...

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Může být strom v těsné blízkosti budovy nebezpečím z hlediska úderu blesku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Byl příčinou požáru v Rovni odpojený svod hromosvodu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Sledujete blesky kolem vás? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Akú ochranu termokábla proti blesku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Můžete mi poradit s konstrukcí hromosvodu na budově do tvaru L? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je nebezpečné za bouřky v Praze nosit deštník? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký má význam vypnutí hlavního vypínače uvnitř domu za bouřky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Bude dobré umiestniť prepetovú ochranu tr. B a C mimo hl. rozvadzača? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak je to s bleskem, je opravdu hromosvod ochrana? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zabezpečit obydlí před bouřkami (ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL)
Jaká musí být vzdálenost svodu od zateplené fasády domu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Musí se na plechové střeše provést hromosvod? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co udělat proto aby nebyl u RD hromosvod? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Bude muset být v novostavbách přepěťová ochrana ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Odpojovat televizní přijímač před bouřkou? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak mám ochránit 8 pc v jedné kanceláři? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze kombinovat napěťovou a proudovou ochranu u zásuvek? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Patri bleskozvod pod alebo nad zateplení? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak spojit zemnící drát se zemnící pásovinou? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Lze instaloval ochranu, která řeší i případ, kdy se na nuláku objeví přepětí? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak ochráním PC a Audio/Video techniku před přepětím (způsobené jakkoliv)? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :