Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL Jaké jsou běžné ceny za elektromateriál?
Advertisment
 

Jaké jsou běžné ceny za elektromateriál?

Kolik stojí kabel? Krabice? Vypínač nebo zásuvka? Proč to koupím někde dráž a někde levněji? Tohle za komunistů nebývalo ... Co je tedy dnes levné, drahé? Kdo to určuje? Určí to úředník? Nebo to řekne známý?

 Co je drahé? Co je levné? A co je dobrá cena?
Skoro se mi chce říci, že tyto výrazy patří do jiné doby. Bohužel my se částečně stále nacházíme v minulosti a proto se držme zavedené terminologie.

Drahé je to, co ...
zas tak moc nepotřebujeme, tak trochu to chceme a hlavně na to nemáme.

Levné je to, ...
čeho je všude plno, nikdo to už ani nechce, a tak je to levné třeba proto aby to vůbec někdo chtěl.

Dobrá cena, je ...
taková, jakou jsem ještě nepokořila při zachování požadovaných souvisejících službách.

Jaká je tedy má rada? Jak hodnotit cenu za elektromateriál?
Pokud svému dodavateli nevěříte, nebo jej pouze neznáte a chcete mít alespoň nějakou jistotu, pak vám nezbývá než si udělat vlastní průzkum trhu. Pokusím se popsat můj postup.
Ať již kupuji cokoliv, vždy se musím nejdříve orientovat, kde se nachází obě extrémní ceny. Řekněme, že sháním dobrou cenu na rozvodnici a nové jističe do bytu. Jako mnoho ostatních jsem naznala, že si to rekonstruuji sama. Manžel sice elektrikář, ale znáte přece kovářovu kobylu ... Navštívila jsem stavební supermarket a počítala jsem ...

2x jistič 10A/B/1
3x jistič 16A/C/1
1x proudový chránič 30mA
rozvodnice

Paráda. Materiál jsem rychle nakoupila. Bylo to snadné. Teď to ještě namontovat a manžel bude zírat!

Bohužel byla jsem to já kdo zíral!
Manžel mi udělal vlastní nabídku tohoto materiálu. A když jsem si všimla, že je to včetně práce, pochopila jsem, že jsem na něm zase nevyzrála.  A tak zaručeně dobrá cena nemusí být v každém případě vždy ta nejlepší ...

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Jaká může být cena nové elektroinstalace bytu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaké je finanční rozpětí zprovoznění přípojky na pozemku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je 360€ primeraný poplatok za povolenie k výmeny ističa? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kolik bude stát úprava elektroinstalace bytu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kdo nám udělá rozpočet pro přípojku 35 odběrných míst? (Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí)
Jaký poplatek zaplatim Čezu za zřízení dočasné stavební přípojky 25A/400V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak reagujete na nabídkuTrend 24 od E.ON do konce června 2010? (Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí)
Jak bude finančně náročné uložení vedení vn ze sloupů do země? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Chci vybudovat pripojku, ale odebirat elektrinu až za 2 roky, budu něco platit? (Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí)
Jaká je orientačná cena prípojky pro chatu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaká může být cena kabelu cyky 3x 1.5? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Jaká může být cena výměny rozvaděče v bytě 2+1 provedená firmou? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kolik může stát orientačně 70 m elektrická přípojka? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Zkontrolovali byste vyúčtování oprav zda jsou ceny přiměřené? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Kolik by stála revize elektroinstalace v bytě 2+1? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Zvolit do rodinného domu plyn nebo elektřinu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Na kolik by cca vyšel projekt na rekonstrukci bytu 1+1? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jaká je cena přípojky pro rodinný dům? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :