Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod OVĚŘENÍ, KONTROLY, REVIZE Musí být vana opravdu uzemněna?
Advertisment
 

Musí být vana opravdu uzemněna?

Jednou mě docela pobavily řeči mých sousedek o tom, jak má která uzemněnou vanu.  Jiřina pro jistotu zeleno/žlutý CY vodič pod vanou k plastové vaně připojila také. To proto aby měla jistotu, že je připojeno všechno. Pravdou je, že byla divná již na základce. Eliška ta zase ze zásady nikomu nevěří a v koupelně zeleno/žlutý drát vůbec nepřipustila.

O tom jak to máme doma jsem taktně pomlčela. Přece jen jsou to kamarádky a nechci si to s nimi rozházet. Ještě by mohlo být mezi námi napětí. A jak říká muž, v koupelně, tedy i ve vztazích je třeba vše uvést na stejný potenciál ...

A tak intuitivně a logicky. Co je kovové a má k tomu určenou svorku spojím měděným vodičem. Co svorku k pospojení od výrobce nemá a existuje platný certifikát pro použití takového výrobku, patrně jeho výrobce vyhodnotil, že spojení není nutné.

Pokud nevíte co spojit a co ne, podívejte se na právně závazný návod výrobce. Tento dokument je rozhodující. Obsahuje přesný návod k montáži ...

Pokud i přes to si nevíte rady, vyberte si zkušeného projektanta elektrických zařízení. Nespoléhejte se na pivní řeči. Často nejsou technicky aktuální a odborné.

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Čím může vznikat jemné brnění při dotyku země při stání v bazénu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaká je dle normy povolená vzdálenost spotřebiče na 230V od zastřešeného bazénu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu se bezpečně koupat v bazénu s předřazeným proudovým chráničem 30mA? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaké je bezpečné napětí v bazénu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak jistit světelný okruh pro nerezový bazén na zahradě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký kabel zvolit pro napojení světlo v bazénu (průřez + typ)? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Može byť vodovodné potrubie v rozvádzači? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze umístit ventilátor ve sprše? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Za jakých podmínek lze umístit poj. skříň na záchodě v prostoru stoupaček? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohou být svítidla 12V v koupelně včetně trafa? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kam a jak umístit zásuvku v koupelně? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký typ trafa použít pro LED u bazénu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaké je umisteni zasuvek pro susicku a pracku v koupelne? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kam připojit přívod pro sprchový kout ? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Je zapotřebí fíčka pro přívod k nautile ve studni? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak správně zabezpečit jezírko chráničem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je v pořádku odpojené ochranné pospojování v koupeném bytě? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Lze použít ve sprše infrazářič? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Kam umístit zásuvku pro holicí strojek, když není kam? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Nevíte jaké je ochrané pásmo pro bazény pod vedením nn? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :