Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod MONTÁŽE, REALIZACE, INSTALACE Práce s kabely Co s vodiči, které přebývají?
Advertisment
 

Co s vodiči, které přebývají?

Pokud jste je již nezkrátili, pak si přečtěte několik dobrých rad ... Vodič se ucvakne rychle, ovšem zpět se takový úkon těžce vrací zpět!

 I když pravděpodobně hliníkové vodiče naleznete pouze v muzeích a budovách před demolicí, pamatujte, že vodiče navíc zkracujeme jen tak, abychom je mohli v budoucnu použít.

I když víme, že je jeden vodič navíc, není důvod nechat ve zdech celou délku vodiče mrtvou tím, že na jedné straně uděláte bezmyšlenkovitě "cvak". Konec nepoužitého vodiče zaizolujeme a smotáme tak, aby nepřekážel.

V případě poruchy, rozšiřování elektroinstalace nebo jiných nepředpokládaných událostí se takový vodič hodí.

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Může matka odpojit elektřinu dceři v 1.p domu? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Lze připojit rozvaděč s vidlicí 400V/32A na centrálu se zásuvkou 400V/16A? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Je požné použít hnědý vodič jak pracovní N? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je použit správný kabel na připojení zásuvky a zvonku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak rozdělit zapojení spotřebičů v kuchyni na 5x2,5CYKY a 3x2,5CYKY? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit na jeden kabel ze stropu komínovou digestoř a bodové osvětlení? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak připojit bojler na dva modré a dva hnědé vodiče? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Ako zapojiť 3f vodáreň tnc v sieti tns? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je v souladu s normou připojit klubo kabelu pod napětí a ukončený v krabici? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký má být správný průřez vodiče od hodin k jističům a klemy mezi jističi? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze legálně používat "doma" vyrobenou kabelovou redukci? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jsou tři vodiče zapojené na svorce jističe závada? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu si sám zhotovit přípojku k elektroměru, který je umístěn venku na RD? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze připojit pračku na elektrocentrálu? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Musí elektroměrový rozvadeč připojit jen partner energetiky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Poradí mi někdo se zapojením přívodu pro gril určen pro USA i EU? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jaká barva izolace vodiče má přednost? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak rozpoznám zkoušečkou fázi od středního vodiče N (pracovní nuly)? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mozu sa v elektroinstalacii spajat pevne medene vodice cinovanim? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jaký průřez vodiče použít pro vydrátování v rozvaděči? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Je zapojení přívodu bez zapojeného N v pořádku? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Mohu nechat napojit na 3f 16A spotřebiče 1f 7,3kW + 3,5kW? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak napájet 1f spotřebič z 3f sítě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co je vodič L a N? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Nebude mi dvouvodičové zapojení svářečky vybavovat proudový chránič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Můžu připojit ještě i troubu na jednu z fází, která napájí ze sporákovky skloker (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze napojit el. rozvody 1. patra RD přes svorkovnici? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Nebude třífazový rozvod v bytu mezi jednofázovými byty dělat problémy? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Možem použit namiesto AL vodicov, CU vodice-lankové? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze použít třífázový kabel pro jednofázový spotřebič? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co znamená označení vodičů PE A PEN? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co znamenají významy pojmů napětí/pojistka u elektrické trouby? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Muze mi nekdo prosim vysvetlit jak pracuji vodice L,N a PE? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co vše je potřeba pro zapojení akumulačních kamen? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Mám na obvod podlahového topení připojit jistič 10A? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Ako napojit amatersky hlavny privod? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Je problém přivést kabelem z bytu do této místnosti 230V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu připojit prútokový ohřívač vody 400V 9kW (dvě fáze) přes dvoupólový chránič (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak spojit měděný a hlinikový vodič? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Kam připojím myčku na zahradě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Který vodič na svorkovnici U, PE, V je "fázový"? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký velký jistič mám použít pro 3f motorovou zásuvku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Co znamená sfázování vodičů? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze připojit 1f troubu na 3f rozvod? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu připojit třífázové zařízení do dvou jednofázových zásuvek? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Musí být samostatný el. přívod pro automatickou pračku a plynový kotel? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký použít typ kabelu do země laněný nebo pevný? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze přeznačit žíly kabelu 3Bx2,5 na jiné barvy? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Zakazuje nějaký předpis použití slaněných vodičů v domovní instalaci? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je v pořádku, že je pro akukamna s ventilátorem vyveden pouze jeden kabel? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Lze připojit el. řetězovou pilu 2400W do běžné zásuvky? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu nastavit AL vodiče Cu vodiči? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Domovní přípojka (PŘIPOJENÍ)
Odporucate instalacia s CY vodicami alebo s CYKY vodicami? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možná náhrada věněčků v rozvodné krabici spojkami Wago? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Lze ve sklepě přerušit stávající přívod v krabici, stejným průměrem? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Je omezena délka vedení k PR ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je vodič 2,5 dostačující pro hlavní jistič 25A? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Je toto zapojení malého staveništního rozvaděče správné? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
Kde se dá koupit kabel závěšák? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :