Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL Zásuvkový spínač s fotobuňkou
Advertisment
 

Zásuvkový spínač s fotobuňkou

Máte zásuvky s časovačem a ne zcela vás uspokojují jejich funkce? Nastavování je někdy zbytečně komplikované, zabírá to čas, a málokoho to baví. Co zkusit spínač s fotobuňkou a funkcí soumraku? Podívejme se o co jde …

Člověk si rád věci ulehčuje, zvlášť ty, které by zabíraly večerní volný odpočinkový čas. A proč také ne, že? Potřebujete-li večer spouštět nějaký el. spotřebič, ať už jde o kropič trávy, zahradní nebo orientační světla atd. a máte zájem ušetřit si čas i práci? Pokud ano, věnujte trochu pozornosti následujícímu článku.

V dnešní době jsou časovatelné zásuvky/spínače běžně užívané. Dnes si představíme něco obdobného, avšak zajímavějšího co se způsobu užití týče. Jedná se o spínač DT 300 s funkcí soumraku od německé firmy Uni-Elektra GmbH, která je u nás bezproblémově dostupný i v marketech (já ji koupil v Lídlu!).

A cože je to ta funkce soumraku? Jde o to, že spínač umí zapínat připojený spotřebič automaticky v reakci na změnu stupně světlosti okolního prostředí. Děje se tak v závislosti na nastavení citlivosti fotobuňky (nalézá se v pravém horním rohu), otočným prvkem (vlevo nahoře). Po předem určené době spotřebič opět vypne. Samozřejmě záleží na nastavení. Je možno nastavit šest různých dob zapínání/vypínání ručně, nebo to lze celé nechat na automatu.
Zajímavá je třetí funkce “random“ jde v podstatě o generátor náhodných čísel a umožňuje náhodné zapnutí/vypnutí, což je vhodné například k rozsvěcení světel když nejste dlouhodobě doma jako odstrašující prostředek na zlodějíčky…zvlášť na chatách se to šikne.

Co říci více… nečekejte žádné digitální vymoženosti či displeje. Práce s prvky nastavení spínače je čistě manuální, a blikat na vás bude jedině zelená LED dioda. Toto bych však viděl jako plus, protože jasná a přehledná jednoduchost je praktická a intuitivní. Ostatně posuďte sami, níže je přiložen obrázek s bližším náhledem.


Myslím, že si své uplatnění tento produkt u mnohých nalezne. Jednu radu závěrem... Po připojení do sítě je přístroj jen po dobu jedné(!) minuty v režimu nastavování. Takže nastavení citlivosti fotobuňky by jste měli stihnout v tomto čase.

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Jaký použít spínač řízení pro ventilátor v koupelně? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Jak ovládat ručně světlo s pohybovým senzorem? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jak nezávisle ovládat jedním tlačítkem dvě světla? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak přepínat fáze zásuvek pro spotřebiče? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou zvolit zásuvku a spínač na dálkové ovládání? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Dajú sa zapojiť dve pohybové čidla, aby ovládali jedno svetlo? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Nemáte někdo popis nastavování stmívače svítidel STEINEL? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jake pouzit s vetsi citlivosti PIR cidlo nad garaz? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Co připojit ke světlu s detektorem pohybu aby zhasínalo postupně? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Jak připojit další venkovní svítidlo? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Dá se ovládat vypínač na dálku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak propojit žárovku se zářivkou? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak lze vypínat jedno světlo nezávisle třemi vypínači? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Existuje na trhu stmívač s možností ovládání dálkovým ovládáním TV? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Ako si instalovat doma centralne zhasinanie (central stop)? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak se odborne nazyva takovy spinac ktery se zamyka na fabkovy zamek? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné napojit zahradní osvětlení a zásuvky na domovní okruh ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak správně zapojit vypínač na šňůře? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jak spínat v čase venkovní vánoční stromeček? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Možem zapojiť na pohybový senzor halogenové bodovky 12V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je nutný proudový chránič pro přívodní kabel osvětlení chodniku u RD? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký je rozdíl mezi PIR s relem a tyristorem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Exisuje levné zařízení pro dálkové elektrické ovládání domovních dveří? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Ako kontrolovať chod čerpadla? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Mohu připojit bodovky 12V starým kabelem 3x1,5? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak se dá vyřešit ovládání světel v paneláku ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Existují stmivace zarivek s elektronickym predradnikem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je možné nahradit jeden vypínačů ovládání světla schodiště pohybovkou? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je mozne pripojeni svetla provest kabelem lanko Cu 2x0,75? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jaký je rozdil mezi jednopolovym a dvojpovym vypinacem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak správně zapojit světlo v síti TN-C? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojím dva okruhy na dva vypínače? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Je vhodné nahrazovat v obytném domě (chodby, garáž) časové vypínače PIR čidly ? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak výkonný stmívač použít pro 20W halogen s předřazeným trafem? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak velkou hodnotu kondenzátoru potřebuji ke tlumivce osvětlení akvária? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jakou mám prosím použít tlumivku a kondenzátor k 15W UVC trubici? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :