Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Odkazník
Nacházíte se zde: Úvod ELEKTROINSTALAČNÍ MATERIÁL Bezdrátový zvonek Tchibo
Advertisment
 

Bezdrátový zvonek Tchibo

Dosluhuje vám současný zvonek? Pracujete na zahradě, v garáži, prostě mimo dům a neslyšíte vyzvánění přicházející návštěvy? Řešením jsou bezdrátové (rádiové) zvonky, které nabízejí více než jen alternativu k těm “pevným“ ...

Používání bezdrátových zvonků snad už není v dnešní době nic neobvyklého. Z domovního zvonku se v jejich podání tak stává mobilní přístroj, který lze využívat v létě při práci po celém domě či na zahrádce. Mohou dobře posloužit i jako krátkodosahový paeger pro přivolání pomoci pro starší a nemocné lidi.

Jaké jsou jejich výhody je zřejmé. Žádné tažení vodičů, sekání zdí a pracné uklízení. Stačí pouze přišroubovat vysílač, vložit baterie a ihned můžete zvonit.Podobných produktu je celá řada, od čistě bateriových přes kombinované (baterie/el.síť) až po zvonky napájené skrz solární panel. Nicméně v tomto článku si představíme jeden ze základnějších, zakoupený pod značkou fa. Tchibo.

Pěkný, jednoduchý design v šedé barvě, zajímavé parametry. Tento bezdrátový zvonek je napájen třemi alkalickými bateriemi (1x12V/23A + 2x1,5V, R6/AA ) s životností cca 3 měsíce. Vysílač standardního tvaru se uchycuje pomocí šroubku, ale je možno ho i přilepit pokud je k tomu vhodný podklad. Přijímač je v elegantní krabičce s jednoduchou montáží – umístěním do stojánku, případně zavěšením.

 

Přenos mezi tlačítkem a zvonkem je zabezpečen pomocí radiových vln, přičemž dosah závisí na místních podmínkách a je až 100 m ve volném prostoru. 4096 rádiových kanálů, z nichž si zvonek automaticky jeden zvolí, vám zajistí nerušení jinými rádiovými přístroji. Vyzvánění je vhodně doplněno optickým znázorněním - blikáním pomocí zelené LED diody na tlačítku a hlavně výrazně červené na přijímači. Je možnost nastavit tři druhy vyzvánění (zvuk, optické a jejich kombinace), stejně jako tři stupně hlasitosti.

Bohužel závěr není příliš povzbudivý. Snad až příliš strohý, obyčejný vyzváněcí tón spolu s nemožností rozsáhlejšího výběru tónů či absence jakýchkoliv dalších nastavení celkový dobrý dojem velmi snižuje. Navíc baterie ve vysílači nevydrží dlouho, obzvláště v mrazivém počasí se životnost rapidně snižuje. Toto je ale nevýhoda všech bezdrátových zvonků.  

Akce dokumentů
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :

Příbuzné položky

Proč nový zvonek zvoní a zároveň chrčí? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Bude fungovat zvonkový transformátor zapojený opačně? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jak opravit zvonky v paneláku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze vést rozvody 12V z bytového rozvaděče 230V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Poradíte typ hlasitého a bezdratového zvonku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Lze mít tlačítko zvonku připojené drátově a zvonek spojený bezdrátově? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak napojit bezdrátový zvonek na původní drátové tlačítko? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Kde delam chybu když mi zvonek zvoní velice slabě? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak řešit úbytek napětí na vedení k domovnímu zvonku? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak spínat zvonek (230V) pomocí 8V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit doutnavku na 230V u zvonkového tlačítka které nespíná fázi? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak zapojit domovní zvonek místo domácího telefonu? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Jak zapojit zvonkové trafo? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Mohu zapojit tlačítko zvonku na 230V? (Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami)
Poradíte mi jak odstranit závadu na zvonku? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Prečo mi vydržia batérie v elektronickom zvončeku tak krátko? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Dosáhnu zvýšení hlasitosti zvonku výměnou trafa z 8V na 12V? (Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...)
Jak odstranit slabé zvonění vzdáleného zvonku? (Opravy a servis, údržba, rekonstrukce)
Jaký nebateriový domovní zvonek mi doporučíte? (Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití)
Bude fungovat bezdrátové tlačítko uvnitř železného sloupku? (Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí)
TESTOVACÍ VERZE vyhledávače renomovaných odborníků :